ارائه خدمات مهندسی فروش در صنعت خودرو

خدمات مهندسی فروش در صنعت خودرو

 

صنعت خودرو در ایران همواره تولید محور بوده تا مشتری محور. به گونه ­ای که هر چه خودرو تولید می ­شد، بدون در نظر گرفتن کیفیت، گارانتی و خدمات پس از فروش، از طریق سیستم­ های پیش­ فروش، بفروش می­رفت. تا اینکه طی ۲ سال گذشته و با ورود برخی از خودروهای با کیفیت به داخل کشور و افزایش توقع مصرف کنندگان از کیفیت خودروها و تنوع سلیقه های مشتریان، بازار خودرو به سمت مشتری محوری ورق خورد و مشتریان نسبت به خرید خودروها با کیفیت پایین حساسیت نشان دادند.

فقدان یک سیستم فروش منعطف و عدم برخورداری از دانش مهندسی فروش در سازمان فروش خودرو سازان از یک طرف و کاهش تقاضا برای خودروهای داخلی از  طرف دیگر، نقش و جایگاه مهندسی فروش و بهره­ گیری از آموزه های علم نوین مهندسی فروش در صنعت خودرو که بیشتر تمایل به فروش سنتی دارد را نشان می­دهد.

شرکت مدیریت سرمایه و ساخت سازه فرآیند آرین با پشتوانه تجربه بیش از ۶ سال در ارائه خدمات مهندسی فروش در صنایع گوناگون و با شناخت کافی از عوامل موثر بر صنعت خودرو و با آگاهی از نقش حیاتی و سازنده ارائه خدمات نوین مهندسی فروش در این صنعت و لزوم بروز رسانی سیستم های فروش از روش سنتی به روش نوین مهندسی فروش، بسترهای مناسب را جهت پیاده سازی فرهنگ ارائه خدمات مهندسی فروش فراهم نموده و با ایجاد تعامل سازنده با تولید کنندگان و وارد کنندگان بزرگ صنعت خودرو از یک طرف و شرکتهای حمل و نقل جاده­ای،  شرکت­های تعاونی مسافری، سازمان اتوبوسرانی، تاکسیرانی و سایر اشخاص حقوقی و حقیقی فعال در این صنعت، شیوه های علمی و اجرائی ارائه خدمات مهندسی فروش را نهادینه نموده است.

فرآیندهای اصلی خدمات مهندسی فروش در صنعت خودرو عبارتند از:

  • أخذ نمایندگی مجاز فروش
  • شناسایی بازارهای هدف
  • شناسایی راه های تأمین مالی برای مشتریان هدف
  • طراحی انواع مدل­های فروش
  • طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی
  • ارائه خدمات مشاوره ای در خصوص واردات خودروها